Peedimaa palus nõlva parandustöödel abi endiselt Tallinna Tehnikaülikooli mäeinsenerilt Mait Metsalt, kes hindas olukorda ja teostas selle põhjal vajalikud uuringud ning arvutused. 
 

 

Sa oled siin

Toomemäe nõlva ähvardab uus varisemine

Ülikool, linnavalitsus ja tenniseklubi maksid kokku üle 4000 euro, et lappida suvel Toomemäelt alla varisenud nõlv ning Tallinna Tehnikaülikooli mäespetsialisti arvates on nõlv ikka veel avariilises olukorras ja iga uus vihmasadu võib lõppeda uue varinguga.  

Toomemäe tenniseväljaku omanik Juhan Peedimaa ütles, et tegemist on katastroofilise olukorraga. Ta sõnas, et nõlva parandamine ja vajalike ehituslubade taotlemine võtab linnavalitsusel kaua aega ja lapitud nõlv võib vihmaga uuesti varisema hakata. „Iga kord kui vihma sajab, siis ma värisen, et see nõlv alla ei tuleks,“ ütles Peedimaa.  

„Kõik see nõlvaparandus on hetkel linnavalitsuse käes. Nemad on suured ja võimsad,“ ütles Mets. 

Peedimaa palus nõlva parandustöödel abi endiselt Tallinna Tehnikaülikooli mäeinsenerilt Mait Metsalt, kes hindas olukorda ja teostas selle põhjal vajalikud uuringud ning arvutused. 

Mets ütles, et linn peab võimalikult kiiresti raha eraldama, mille abil saaks rakendusgeoloogiafirma tööle asuda ja nõlva korda teha. Ta tõdes, et vihmaga tuleb nõlva murukate kergesti lahti ja see võib kurvalt lõppeda. „Kõik see nõlvaparandus on hetkel linnavalitsuse käes. Nemad on suured ja võimsad,“ ütles Mets. 

Mets rääkis, et tema arvates on Toomeägi Tartu üks esinduskohti ja see peab korras olema.  

Linnavalitsuse linnamajanduse osakonna juhataja Rein Haak sedastas, et nad üritavad teha Toomemäele tee ümberehituse ja sadevee ümberjaotumise projekti. Ta rääkis, et tegemist on muinsuskaitse-, looduskaitse- ja keskkonnakaitse alaga ning projekt tuleb nende erialade ametnikega kooskõlastada.  

Peedimaa ütles, et tegelikult ei ole seal mitte midagi projekteerida. Ta lisas, et nõlval asuvatele teedele tuleb teha kalded ja vesi ära juhtida. „See on jumala odav lahendus ja üks firma tegi juba pakkumise,“ ütles Peedimaa. Ta lisas, et palus linnavalitsuselt, et nad asja kiiremas korras käsile võtaksid, kuna tegemist on avariilise olukorraga.  

Haagi sõnul pole odavat lahendust olemas, sest miski ei garanteeri, et see aitab. Ta ei nõustu Peedimaaga ning lisas, et linnavalitsus on sellele nõlvale juba piisavalt raha eraldanud. „Tenniseklubil on oma arvamus ja minul on oma,“ sõnas Haak.  

Peedimaa ütles, et ta ei saa aru, miks linn protsessiga venitab. Ta lisas, et mäe ajutiseks korrastamiseks kulunud rahale lisandusid ka iganädalased lisakulutused. Nimelt on mäe otsas liivakotid, mida pahatahtlikud inimesed pidevalt alla viskavad. Peedimaa sõnul peab ta maksma iga alla loobitud liivakoti tõttu korrastusfirmale 50 eurot. „See on väga tülikas ja kulukas olukord,“ ütles Peedimaa. 

2464 tähemärki koos tühikutega, ilma pealkirjata. 

 

Märksõnad: 
Uudised

Lisa kommentaar