TTÜ projekt pälvis Euroopa Liidult nelja miljoni eurose toetuse

• TTÜ õppehoone. Foto: Murileer/Wikimedia Commons.

Tallinna Tehnikaülikooli teadlased said tänu projektile IMMORTAL Euroopa Liidult nelja miljoni euro suuruse toetuse.  Projekt IMMORTAL tegeleb küberfüüsiliste süsteemide rikete ärahoidmisega.
Küberfüüsilised süsteemid kujutavad endast arvuti ja füüsikalise keskkonna kooslust. Näiteks lennukid, autod, kosmoselaevad ja –jaam, elektrijaamad, kuid ka mobiilivõrgud. IMMORTAL-i eesmärk on luua uued tehnoloogilised lahendused, mis võimaldaks süsteemidel tuvastada kiiresti rikked ja tulla nendega iseseisvalt toime.

TTÜ rektor Andres Keevallik leidis, et tegemist on tunnustusega Eesti suurimale IT-ülikoolile. Keevallik lausus, et TTÜ plaanib Tartu kolledžis avada küberfüüsikaliste süsteemide eriala.

Projektiga teevad koostööd mitmed nimekad välispartneritd. Mõned kuulsamad neist on tehnoloogiagigant IBM, Saksa kosmoseagentuur (DLR), kodumaine tehnikafirma Testonica Lab.

Projekt algab mõne nädala pärast, esimesel märtsil ja kestab kolm aastat.

Teaduslik ja hariv
Otto Oliver Olgo