Sa oled siin

TTÜs luuakse ainulaadne mobiilirakenduste testimiskeskus

  • Uued aplikatsioonid siginevad mobiiltelefoni iga päev. Foto:Pixapay

Keskuse eesmärgiks on luua tipptingimused maailmaturgudel läbilöögivõimeliste rakenduste loomiseks. 
 
„Tekitame Eestisse esmakordselt keskkonna, kus saab hakata tõsiselt testima nutiseadmete rakendusi.  Ootame, et testkeskkond toob kokku parimad arendajad, mis omakorda tõstab Eestis loodavate äppide hulka ja kvaliteeti. Nutilabor on sisustatud tehnika tipptasemel seadmetega, mis võimaldavad loodavaid rakendusi testida ükskõik millisel platvormil,“ kommenteeris Eesti Telekomi tehnoloogiadirektor Tiit Tammiste. 
 
„Nutilabori kujul on tegemist rakenduste loomise ökosüsteemiga, mis toob kokku tudengid, IT ettevõtted ja telekomi sektori. Siin saavad kõik osapooled kiiresti ja paindlikult uusi rakendusi testida ning koostöökohti leida,“ lisas Eesti Telekomi arendusjuht Enn Saar.
 
Nutilabori asutajad on Tallinna Tehnikaülikool, IT Kolledž, Eesti Telekom, Samsung, ASA Quality Services, Nortal, Stagnation Lab, Applaud, Mobi Lab ja MTÜ IKT Demokeskus. Sponsoriteks on lisaks Microsoft, HP, Valge Klaar ja LG.
 
„Lisanduva nutilabori üle on mul väga hea meel mitmel põhjusel. Esiteks, loob see Eestis õppivatele tudengitele maailma mõistes konkurentsivõimelised tingimused uute rakenduste loomiseks. Teisalt, on nii Tallinna Tehnikaülikoolil ja ka IT Kolledžil võimalus kasutada loodavat keskkonda tudengite õppetegevuseks ning seeläbi tuua praktilist oskusteavet ülikooli õppeainetesse,“ ütles TTÜ innovatsiooni- ja rahvusvaheliste suhete prorektor Tea Varrak.   
 
Nutilabor luuakse Mektory innovatsioonikeskuse  mobiili- ja meediakorrusele. Lisaks nutilaborile on kohapeal olemas ka ajurünnakute ja koosolekute nurk, arendustöid toetab olemasolev mobiili- ja meedialabor. 
 
Asutajad plaanivad 2015. aasta alguseks välja ehitada sobiva taristu, mis hõlmab erinevate tootjate nutiseadmeid ning automaatteste toetavat tehnikat. Lisaks ühisele tehnikakasutusele rakenduste katsetamisel ja õppetegevusel luuakse ka tudengitest koosnev testimiskommuun.
 
Koostööleping allkirjastati 25. novembril kell 14:00 Tallinna Tehnikaülikooli Mektorys. Samal päeval pidas Mektory ka oma esimese tegutsemisaasta puhul sünnipäeva.

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Terje Talv

Lisa kommentaar