Tudengid jahivad õigusteaduse magistrikraadi, kuid ei kipu advokaadiks

• Isegi siis kui inimene ei soovi advokaadiks saada, tulevad kogemused advokaadina tulevases töös kindlasti kasuks. Foto: Marketingland.com

Baltikumi ühe suurima ehk enam kui 400-liikmelise advokaadibüroo Tark Grunte Sutkiene esindajad käisid neljapäeva õhtul restoranis Ülikooli Kohvik Tartu juuratudengeid tööle ja praktikale meelitamas. Büroo ootab noori advokaadiks pürgijaid, kuid ligi sajast kohale tulnud tudengist näitas selle vastu huvi üles vaid viis inimest.

Tudengid istusid kohviku teisel korrusel asuvas saalis tihedalt teineteise kõrval. Vaid mõned üksikud toolid tagapool jäid vabaks. Meesterahvad olid ülikondades, naised kontoririietes. Noort hinge reetis neidude välimuses vaid paar paljastatud õlgu, neoonroosa kingakonts ja kuldseid litreid täis pikitud pluus.

“Terve saal on inimesi täis, tundub, et advokaadiamet on väga populaarne,” alustas oma ettekannet Tark Grunte Sutkiene advokaat Gea Lepik. Küsimuse peale, kes kuulajatest soovib tulevikus advokaadiks saada, tõusis aga ainult viis kätt.

“Ma ei plaani hakata advokaadiks. Tulin juurat õppima huvist ühiskonna vastu,” rääkis Tartu Ülikoolis kolmandal kursusel õigusteadust õppiv Marit Joost.

Gea Lepik rõhutas oma ettekandes, et kool annab põhja, kuid äärmiselt oluline on edasine areng läbi praktika- ja töökogemuse.

Tartu Ülikooli õigusteaduse esmakursuslase Martin Järve arvates pole mõistlik praktikale minemisega rutata. “Lähen praktikale pärast bakalaureuseõppe lõpetamist, sest siis on alusteadmised piisavad, et praktikal edukas olla,” rääkis Järve.

Järve soovib tulevikus tegeleda mitmete valdkondadega ja ei oska veel vastata, kas tahab advokaadiks hakata või mitte, kuid tema kindel soov on jõuda õigusteaduses magistrikraadini. “Isegi siis kui inimene ei soovi advokaadiks saada, tulevad kogemused advokaadina tulevases töös kindlasti kasuks,” ütles Tark Grunte Sutkiene partner Piret Blankin.

“Kui juuraõpingutega alustasin, ei teadnud ma, mis sel erialal ees ootab, kuid teadsin, et õigusharidus pakub palju võimalusi,” rääkis Tartu Ülikooli õigusteaduse magistriastme esimesel kursusel õppiv Helen Tõnise. Tema sõnul pole vaid bakalaureusekraadiga midagi peale hakata. “Magister ka või mitte midagi,” ütles Tõnise, kes pole veel erialasele tööle ega praktikale jõudnud.

Tark Grunte Sutkiene juhtivpartner Hannes Vallikivi tõdes, et advokaadiamet ei pruugi kõigile sobida. “Advokaat on oma kliendi teener ja kui kliendi huvides on vaja olla poole ööni Hundisilmal või minna uudistesaatesse “Aktuaalne kaamera”, siis tuleb seda ka teha,” tõi Vallikivi näite viimase paari päeva sündmustest.

Eesti
Linda Eensaar