Tudengid kurdavad heade üürikorterite nappust Tartus

• Foto: Ivar Lepik

Tartu üüriturul on väärt kortereid vähe, eriti vastu talve, ja tudengid peavad leppima soovitust kehvemate pindadega. Üha enam otsustatakse Annelinna kasuks.

Suurem osa Tartu üürnikest on õppijad ja seetõttu on maaklerite kiireim tööaeg juunist augustini, mil otsitakse uusi kortereid ja loobutakse senistest. Detsembris ületab pakkumine nõudluse, kuid enamikul praegu saada olevatest eluasemetest on üks või teine puudus, mille tõttu see tippajal üürilist ei leidnud.

„Hinda väärivad ilusad korterid leiavad kiiresti üürilise,“ kinnitas Pindi Kinnisvara lõuna regiooni juht Christel Blaubrük. Tudengid eelistavad Blaubrüki sõnul eluks vajaliku mööbli ja köögitehnikaga kortereid, kuid just neist on turul puudu. „Häid kortereid on tõesti vähe,“ nentis ta.

Seda said omal nahal tunda suvel Tartusse kolinud filoloogia üliõpilane Johanna Kalle ja uut elamispaika otsinud teise aasta kokaõpilane Rasmus Lilleorg. „Tahtsin kesklinnale võimalikult lähedale, aga ei saanud suvel Tartus olla ja valida,“ rääkis Kalle, kes lõpuks otsustas Ülejõe linnaosa kasuks. „Kõik hea hinnaga ja mulle sobinud korterid hõivati päeva või lausa tundidega.“

Lilleorg elas kevadeni Annelinna alguses, Eedeni keskuse lähedal ja soovis sügiseks uue üüripinna leida. Ent augusti keskel oli selge, et tuleb leppida senise korteriga. „See on veidi üle makstud, aga vähemalt on kõik käe-jala juures,“ selgitas Lilleorg. „Annelinna maine ei häiri, tundub, et siia kolib järjest rohkem eestlasi,“ lisas ta.

Gildi Kinnisvara maakler Priit Kallejärv kinnitas, et Annelinna maine on paranenud ja ei ole asukoha valimisel enam määrav. Tudengitele on linnaosa Kallejärve meelest väga sobiv elukoht. „Siin on parim hinna ja kvaliteedi suhe ning lai valik,“ selgitas ta.

Christel Blaubrük lisas, et Annelinna meelitab noori ka hea ühendus kesklinnaga. „Üürilisi on raske leida Ropkasse, eriti tööstusrajooni, sest sealne bussiühendus on halb,“ tõdes Blaubrük.

Tudengid eelistavad Kallejärve sõnul ühetoalisi eluruume, kuid nende valik on kesine. Tihti pakutakse tuba korterist või majast, kuid WC-d või vannituba tuleb naabritega jagada.

Tarmo Tüür