Sa oled siin

Tuntud spordiklubi ei kaeba võlglastest kliente inkassosse

Spordiklubi Reval Sport kliendid, kes klubist lahkudes hoiduvad viimase kuutasu maksmisest, ei pea kartma inkassot ega kohtutäiturit.
 
Spordiklubiga Reval Sport seotud allika (toimetusele nimi ja täpsem seos klubiga teada) sõnul ei ole spordiklubile Reval Sport kasulik oma kliente inkassoga tülitada, sest sel juhul jääb klubi tõenäoliselt kliendist lõplikult ilma ning halvimal juhul ka selle kliendi sõpradest, tuttavatest ja perekonnaliikmetest.
 
Sama allika väitel on Reval Spordi klientidel ühe kuu liikmetasu maksmiseks aega 24 päeva, mis tähendab, et klient saab pea ühe kuu kasutada klubi teenuseid, ilma et tal oleks jooksva kuu eest liikmetasu makstud.
 
Reval Spordi müügijuhi Helen Sootla väitel on klubis ette tulnud olukordi, mil klient jääb klubile võlgu ning on läinud vaja kasutada inkasso teenust. Sootla kinnitusel on Reval Sport selliste juhtumitega ka inkassosse pöördunud ning need konfliktid on klubi jaoks edukalt lahendatud. Hiljem väitis Sootla, et võlglastest kliente proovib Reval Sport ise kätte saada ning seni on klubil see ka oma vahenditega õnnestunud. Sootla ütles: “Ei ole olnud vaja kuhugile mujale pöörduda. Inimestele tuleb selgeks teha, millele nad alla kirjutavad.”.
 
Spordiklubiga seotud allika väitel seisab spordiklubi oma hea maine eest, mille tõttu on selge, miks ükski klubi ei soovi, et nende tegelikud strateegiad avalduksid.
 
Tallinna spordi- ja noorsooameti jurist Mart Soesson oletas, et spordiklubi jaoks võib pisemate võlgade sissenõudmine olla riskantne, koguni kahjumlik tegevus. “Ütleme, et võlg on kuskil sada eurot ning spordiklubi ostab võlgade sissenõudmise teenust, ent lõpuks selgub, et klient on maksejõuetu ning raha ei saagi kuidagi kätte. Sellisel juhul jääb spordiklubi veelgi suuremasse miinusesse, sest võlausaldajana on ta pidanud veel ka inkassole maksma.”
 
Samuti arvas Soesson, et tihti ei pruugi spordiklubides olla selliste juriidiliste teadmistega isikut, kes saaks tegeleda võla sissenõudmise või kohtumenetluse algatamisega. “Võib-olla spordiklubi saab selle ajaga juba kümme uut klienti juurde tekitada, mis ta muidu võlgade sissenõudmiseks kulutaks,” oletab Soesson. “Väike võlg on suure klubi jaoks marginaalne.”
 
Spordiklubiga Reval Sport seotud allika sõnul on klubi 11 817 aktiivsest kliendist 46% jätnud spordiklubile viimase kuu liikmetasu maksmata. Klubi odavaim kuupakett on 39 eurot, mis tähendab, et praegu on kõigi liikmete võlg klubile kokku vähemalt 195 696 eurot. 

Märksõnad: 
Uudised

Lisa kommentaar