Sa oled siin

Turvakodus napib kiiretel aegadel töötajaid

  • Kiiretel aegadel on turvakodu töötajatele abiks vabatahtlikud. Foto: Tartu Laste Turvakodu
    Kiiretel aegadel on turvakodu töötajatele abiks vabatahtlikud. Foto: Tartu Laste Turvakodu

Tartu Laste Turvakodu kasvatajate suur töökoormus ei võimalda kiiretel aegadel kõikidele abivajajatele piisavalt tähelepanu pöörata. Probleemi leevendamiseks kaasab turvakodu igapäevasesse töösse vabatahtlikke.
 

Tartu Laste Turvakodu sotsiaalpedagoogi Lea Voltri sõnul ei ole turvakeskuses piisavalt töötajaid ja see muudab olemasoleva personali koormuse väga suureks. „Isegi kaheksa lapsega on kasvatajal kiire, sest ikka tuleb ette, et näiteks mõni väiksem laps on maja peal pahandust tegemas või tuleb jällegi probleemseid noorukeid rohkem jälgida,“ ütles Voltri.
 

Abi, nõu ja tähelepanu vajab iga turvakodusse jõudnud noor ning kiiretel aegadel ühest kasvatajast ei piisa.
 

Tartu Laste Turvakodu juhataja Piret Värno nõustus Voltri sõnadega ja lisas, et parema teenuse pakkumine jääb peamiselt selle taha, et linna eelarves raha napib.
 

Värno sõnul on töisematel aegadel vaja lisatöötajaid. „Kui majas on abivajajaid korraga palju, siis on lahenduseks vabatahtlike appi kutsumine,“ ütles Värno.
 

Vabatahtlikud on Voltri sõnul suureks abiks, aga kuna nad saavad appi tulla vaid neile sobival ajal, ei saa kiirematel hetkedel neile alati loota. „Politsei toob näiteks öösel meie juurde noori, kes on tänaval, hulguvad, ära kadunud või alkoholijoobes ja nendega tegelemisel läheks abi vaja,“ ütles Voltri.
 

Tartu linnavalitsuse lastekaitseteenistuse juhataja Merle Liivaku sõnul on Tartu Laste Turvakodu eraldiseisev üksus ning lisaraha saamiseks tuleb oma soove veenvalt ja põhjendatult esitada. Liivak lisas, et kõrvaltvaatajana näeb ta, et vajalikud töökohad on täidetud ning turvakodus on piisavalt personali.
 

Tartu Laste Turvakodus on ruumi 20 abivajajale. Turvakodus töötab viis kasvatajat, kellest päevasel ajal on tööl üks. Lisaks on turvakodus sotsiaaltöötaja ja abipersonal.

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Kätlyn Metsmaa

Lisa kommentaar