USA konfiskeeris Kolumbia narkokullerite laevast 180 miljonit dollarit väärt kokaiinisaadetise

USA konfiskeeris Kolumbia narkokulleritelt 180 miljonit dollarit väärt kokaiinisaadetise

• Kokaiinitriibud foto:freeimages

USA ametivõimud konfiskeerisid Vaiksel ookeanil Kolumbia narkokullerite laevast 180 miljoni dollari väärtuses kokaiini. Saadetis oli mõeldud USA turule.

USA narkopolitsei (DEA) leidis üle viie tonni narkootikume laevast, mis võeti oma valdusesse Kesk-Ameerika rahvusvahelistest vetest väljaspool, sõnas Alexandra Ladino, peaprokuröri eripolitsejõudude direktor, kelle amet tegi koostööd DEAga.

Ladino sõnul oli Panama lipu all seilanud laev sõitnud välja Kolumbia sadamalinnast Buenaventurast. Narkootikumid kuulusid Kolumbia narkokullerite grupile, mille nime edasise uurimise huvides ei avalikustata. Vahistati neliteist laevameeskonna liiget, kes olid pärit Kolumbiast jt Ladina-Ameerika riikidest, ja nende üle peetakse kohut USAs, täpsustas Ladino.

ÜRO narkootikumide ja kuritegevuse büroo andmetel on Kolumbia peamine kokaiini tootja. Iga-aastane toodang on umbes 300 tonni. Ametivõimud konfiskeerisid eelmisel aastal umbes 166 tonni kokaiini.
Allikas: Reuters

Meelis Tasur