OSCE vaatlejad on tsiviilisikud, see ei ole sõjaline missioon.
USA asevälisminister Victoria Nuland

Sa oled siin

USA saatis Ukraina piirivalvele 8 miljoni euro eest varustust

  • Victoria Nuland. FOTO: Wikimedia

USA asevälisminister Victoria Nuland toimetas Ukraina piirivalvuritele jälgimisseadmeid ja muud varustust. Nuland hoiatas samas, et habrast vaherahu Ida-Ukrainas tuleb austada. 
 
Veokid, binoklid, soojuskaamerad, droonid ja muu mitte eluohtlik varustus oli esimene osa Washingtoni abisaadetisest, mille väärtus on ligi kaheksa miljonit eurot, kirjutab Euronews.
 
Septembrist Ida-Ukrainas kehtiva vaherahu sõlmisid Kiievi, Moskva, venemeelsete mässuliste ja Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni OSCE esindajad.
 
„OSCE vaatlejad on tsiviilisikud, see ei ole sõjaline missioon,“ rõhutas Victoria Nuland Ukraina piirivalveteenistusele Bortchnitsis varustust üle andes. USA asevälisministri sõnul saab vaatlusmissioon töötada vaid rahutingimustes. Seega on nad saanud tööd teha vaid neil spetsiaalse staatusega aladel, kus kehtib rahu, ütles Nuland.
 
Ta kinnitas, et seetõttu on Washington ühinenud ka Ukraina presidendi Petro Porošenkoga nõudes, et vaherahu austataks täielikult. „Eriti puudutab see Donetski lennujaama, Debaltsevet ja Schasttyat, lisaks on vaja võrdset tähelepanu rahvusvahelisele piirile Ukraina ja Venemaa vahel,“ tõi Nuland välja. Kiiev on süüdistanud Moskvat üle piiri venemeelsetele mässulistele vägede ja relvade saatmises. Kreml on seda eitanud.
 
Euronewsi korrepondent Bortnichis, Maria Korenjuk, teatas, et USA toodud varustus toimetatakse viivitamatult rindejoonele. Selle aasta lõpuks saadab Washington Ukraina sõduritele veel 50 soomustatud sõidukit ja tuhandeid kuulikindlaid veste. 

Märksõnad: 
Välisuudised
Toimetaja: 
Kristi Sobak

Kommentaarid

"Ta kinnitas, et seetõttu on Washington ühinenud ka Ukraina presidendi Petro Porošenkoga nõudes, et vaherahu austataks täielikult." - Mis on selles lauses puudu?

Ossaraks, missugune paks ja lahmakas juhtlõik!

Päris hea pilt, nagu missivalimised käiksid! Järgmiseks - trikoovoor!

1 Ma tulen nüüd kolmandat korda teie juurde. Kahe ja kolme
tunnistaja suu läbi tehakse iga asi kindlaks.
2 Ma olen öelnud enne ja ütlen veel ette ära - teist korda
teie pool olles ja nüüd eemal olles - neile, kes on seni
patustanud, ja kõigile muudele: kui ma jälle tulen, siis ma ei
säästa teid!
3 Te ju otsite tõendust, kas minus räägib Kristus,
kes ei ole nõder teie suhtes, vaid on vägev teie sees.
4 Sest kuigi ta löödi risti nõtruses, ometi elab ta Jumala
väest. Nii oleme meiegi nõdrad temas, kuid elame koos temaga
Jumala väest teie jaoks.

Lisa kommentaar