„Prügiauto on praktiliselt sama lai, kui tänav ning vahel ei pruugi isegi lumekoristusmasinad tänaval liikuma mahtuda.“ Ivo Aksli,  Kuru tänava elanike eestkõneleja.

Uus kortermaja valmistab Karlova elanikele pahameelt

• Kuru tänava elanikud kardavad probleeme liikluskorralduses FOTO: Freeimages.com

Tartu linnas asuvale Tähe 99 krundile ehitatav kortermaja tekitab naabruskonnas pahameelt. Karlova elanikud kardavad, et elanike lisandumisel tekivad probleemid liikluskorraldusega.

Kuru tänava elanike eest kõnelev Ivo Aksli, ütles, et naabruskonna arvamust pole oluliselt kuulda võetud. „Kuue korteriga oleksime veel leppinud, aga kaheksa on selgelt liiga palju,“ sõnas Aksli. Tema sõnul põhjustab see kõige enam probleeme Kuru tänava liikluskorralduses.

Tähe 99 krundi detailplaneeringu planeeringute juht Mart Hiob rääkis, et liiklusekspertiisi lasi teha planeeringu arendaja ehk KT Trans OÜ. Uuringu tulemused näitasid, et liiklejate lisandumine Kuru tänava liikluse olukorda ei muuda. Hiob lausus, et Kuru tänava liikluskoormus on kasvamas, kuid siiski väike ning ei jõua lähedalegi nendele numbritele, milline liikluskoormus ühel kõrvaltänaval olla võiks. „Kümme või üksteist autot lisaks ei mõjuta hommikuti liiklust,“ arvas Hiob.

Aksli lausus, et liiklusuuringu kohaselt uued kortermaja elanikud ei mõjuta Kuru tänava liikluspilti. „Uuring tõi välja, et võib-olla kolm autot tunnis tuleb tipptunni ajal juurde, kuid julgeme selles kahelda,“ rääkis Aksli.

Aksli sõnul on paljudes peredes kaks või enam autot, Tähe 99 planeeringus aga ainult üheksa parkimiskohta. Autod, mis ei mahu parklasse pargitakse tema sõnul tõenäoliselt Kuru tänavale. Sinna ei ole aga juba praegu võimalik parkida, sest tänav on väga kitsas, sõnas Aksli. „Prügiauto on praktiliselt sama lai, kui tänav ning vahel ei pruugi isegi lumekoristusmasinad tänaval liikuma mahtuda,“ lisas ta.

Planeeringu arendaja KT Trans OÜ omanik Indrek Pung keeldus teemat kommenteerimast ja ütles, et tal on palju toimetusi käsil ning ei viitsi selle asjaga tegeleda.

Linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna planeeringuteenistuse planeerija Ingrid Perner selgitas, et seadus näeb ette maavanema poole pöördumist, kui osapooled omavahel kokkuleppele ei jõua. Perner sõnas, et maavanem otsustas, et planeeringu võib kehtestada ning tema otsust kinnitas ka liiklusekspertiis ning asjaolu, et arendaja oli teinud piisavalt järeleandmisi.

Gerrit Mäesalu