Sa oled siin

Uusehitis Supilinnas ähvardab naaberkrunte liigveega

  • Kunagi hakkab siit kulgema Selleri tänav ja valgetest tellistest suitsuahjust vasakule ehitatakse naabritele peavalu tekitav hoone aadressiga Selleri 1. Taamal paistavad Marja 30 (punane) ja Marja 28 (hall) majade katused. Foto: Virgo Siil

Supilinna Selleri tänavale tahetakse uue krundi ja maja üleujutuste eest kaitsmiseks pinnast ligi meetri jagu tõsta, kuid selle tõttu võib niigi niisketele naaberkruntidele tulevikus veelgi rohkem vett valguda.
 
Linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnajuhataja asetäitja Mati Raamat rääkis, et sellistes üleujutustega kimpus olevates piirkondades nagu Supilinn tuleb hoone esimene korruse põrand ehitada 34 meetri kõrgusele Kroonlinna nullist (Läänemere keskmine veetase – V.S.). 
 
Madalal Selleri tänaval näeks nii kõrgeks ehitatud maapealse vundamendiosaga maja aga kummaline välja. „Pinnase tõstmist me ei saa vältida, Supilinn on nii madalale rajatud, et praegu pole enam mõistlik uushoonestust nii madalale ehitada,” sõnas Raamat. 
 
Supilinna selts mures naaberkruntide pärast
Supilinna seltsi esimees Mart Hiob rääkis, et on linnavalitsusega nii krundi pinnase kui hoone põranda kõrguse langetamise teemal kirju vahetanud. Hiobi sõnul võib pinnase tõstmisega üleliigne vesi uuelt krundilt naaberkruntidele sattuda. „Linnavalitsus möönab, et see tekitab probleeme, aga põranda kõrguse muutmist ei olda nõus üldse arutama,” ütles Hiob. Hiobi sõnul oli linnavalitsus küll korraldanud naabritega ka koosoleku, kuid Supilinna seltsi sinna ei kutsutud.
 
Tartu linnavalitsuses detailplaneeringuga seotud küsimustega tegelev Ruth Kurss ütles, et linnavalitsus pakkus välja võimaluse tõsta ka naaberkruntide pinda, mille puhul tuleks aga kõik kaasnevad kulud naabritel endil kanda. Naaberkruntide omanikud loobusid sellisest variandist. „Eks see tooks inimestele kaasa ka ebameeldivusi, masinad tekitavad segadust ja aiad tuleks uuesti rajada,” selgitas Kurss.
 
Naabrite käest arvamust ei küsita
Tulevase uusehitise naaber, Oa 38 elav eakas proua Jevdokia Borina ütles, et on kuulnud uue hoone ehitamisest küll, aga koosolekul tema ei käinud. „Mina üldse ei taha, et siia midagi tekitatakse, aga meie käest keegi ei küsinud. Vot siin hoovis on soo,” osutas Borina tulevaste naabrite poole jäävale tagahoovile, kus hakkavad silma lohku vajunud maapind ja hundinuiad.
 
Supilinna seltsi ettepanekud on siiski niivõrd palju mõju avaldanud, et Mati Raamatu sõnul lisatakse nüüd detailplaneeringu seletuskirja kohustus krunt kuivendada. „Sellepärast ongi koostatud Supilinna kuivendamise projekt,” ütles Raamat.

Märksõnad: 
Uudised
Toimetaja: 
Dagny Viks

Lisa kommentaar