Vaba teema kutsub seintelt silmi avama

Tartu Ülikooli raamatukogu. Foto: Wikimedia Commons

Reedel, 4. detsembril kell 17.30 avatakse Tartu Ülikooli Raamatukogu konverentsisaali fuajees järjekorralt kolmas fotonäitus-müük „Vaba Teema” alapealkirjaga “Seintel on silmad”.

Näitusel on vaatamiseks viie erineva pildistaja tööd. Kolmandal näitusmüügil on esimest korda ka koondav pealkiri ning kaks osalevat piltnikku on Tallinnast. Millised teemad fotodel kujutatud on, selgub alles ürituse pidulikul avamisel. Osalejad pole eelnevalt koos oma fotosid presenteerinud, küll aga on teada, et tööd on erinevad ja omanäolised.

Fotod tegid Arp Karm, Kadri Vaher, Kerly Ilves, Tarmo Noorem ja Triin Pitsi. Näitusele on valitud fotod, mis on sobilikud kingituseks või oma kodu kaunistamiseks. Seekord võib oodata erinevalt eelnevatest fotonäitus-müükidest kunstipärasemat lähenemist. Osalejad pakuvad lisaks suureformaadilistele fotodele ka oma käsitööd - fotod, postkaardid jms.

“Vaba Teema” korraldavad piltnikud ühiselt oma kuludega. Fotonäitus-müük on külastajatele tasuta ja eksponeeritud fotode autorid on raamatukogus kohal reedel, 4. detsembril kl 17.30-20 ja laupäeval, 5. detsembril kl 11-16. Näitus jääb avatuks 3. jaanuarini.

Üritus koondab aktiivseid hobipiltnikke. Pealkirjaga “Vaba Teema” on kokku võetud nii näituse autorite erinevus, presenteeritavad tööd kui ka ürituse formaat.

Eesti
Simon Suviste