Sa oled siin

Vaidlus muruplatsi tuleviku üle viis naabrid kohtusse

  • Parkimisplats jäi tegemata, sest naaber keeldub tõkkepuud avamast FOTO: maps.google.com
    Parkimisplats jäi tegemata, sest naaber keeldub tõkkepuud avamast FOTO: maps.google.com

 
Aadressil Kalevi 108 koolitusfirmat juhtiv Annely Soots soovis endale kuuluva murulapi detailplaneeringuga parkimisplatsiks muuta ning sellele autoga ligipääs saada, kuid naaberkrundi korteriühistu juhatus polnud sellega nõus.
 
Probleeme tekitanud muruplats asub Kalevi 108 maja taga. Autoga pääseb muruplatsile vaid Sõbra 31/33 korteriühistule kuuluva tõkkepuuga piiratud teelõigu kaudu. Lisaks Annely Sootsi koolitusfirmale tegutseb majas veel üks ettevõte ning parkimisplats oli mõeldud eelkõige firmade klientidele. Kavandatud parkimisplats oli mõeldud kolmele autole. Praegu pargivad maja elanikud ja firmade kliendid maja ette Kalevi tänavale, kuid Sootsi sõnul pole seal piisavalt ruumi ja parkimisplatsi oleks hädasti vaja.
 
Planeering peatatud
Mullu algatatud detailplaneeringu eest vastutava töötaja Indrek Ranniku sõnul on planeering peatatud, kuna pooled pöördusid erimeelsuste lahendamiseks kohtusse. „Meil pole midagi planeerida, kuni vastasseis pole lahendatud,“ ütles Ranniku. „Kohalik omavalitsus ei saa öelda, et Sõbra 31 peab autosid läbi laskma, kohus aga saab.“
Kuid kohtusse vaidlus ei jõudnudki. Aadressil Kalevi 108 omanimelises koolitusfirmas tegutseva Annely Sootsi sõnul öeldi Tartu maakohtust, et kohtuvaidlus oleks talle mõttetu raha raiskamine. Soots ütles, et on sellega leppinud ega tegele teemaga. 
 
Loobus kuna oldi vastu
Loobumise põhjusena tõi Soots lisaks kohtuniku öeldule välja KÜ Sõbra 31/33 juhatuse liikmete vastuseisu. „Väga põnevad mehed on seal,“ naeris ta. „Ma ikka mõtlesin, et kõigiga saab läbi rääkida.“ Vastasseisu lahendamiseks pakkus Soots välja, et parkimiskohti võivad kasutada ka Sõbra 31 elanikud. Kõrvalmaja ühistu juhatuse liikmed sellega aga nõus ei olnud. 
Korteriühistu Sõbra 31/33 esimehe Kuido Külma sõnul olid nad detailplaneeringule vastu, kuna ei tahtnud parkimiskohtade kasuks rohelusest loobuda. „Elukeskkond läheb kehvemaks, kui sulle muru asemel akende alla parkimisplats tehakse,“ ütles Külm. 
Kuna muruplatsile pääseb autoga ligi vaid Sõbra 31/33 kuuluva tõkkepuuga piiratud teed pidi, soovis Soots teelõigu kasutusõigust. Ka sellele olid Sootsi sõnul naabrid vastu. 
See väide ei pea korteriühistu esimehe Külma sõnul aga paika. „Kui murul on vaja midagi teha, lubame seda igati,“ ütles ta. „Võtku majahalduriga ühendust ja ta avab tõkkepuu.“ 
 

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Taavi Eilat

Lisa kommentaar