„Tänan õnne, et ei ole pidanud varahommikul kottpimedas bussipeatusesse minema,“ sõnas kohalik elanik

 

Sa oled siin

Vananenud valgustussüsteem hoidis Kaunase puiestee pimeduses

  • Tänavavalgustus, millest Kaunase puiestee elanikud puudust tundsid. Foto: Luke Addison
    Tänavavalgustus, millest Kaunase puiestee elanikud puudust tundsid. Foto: Luke Addison

Tartus Kaunase puiesteel tuli viimastel nädalatel kottpimeduses liigelda, sest vananenud kontrollersüsteemi tõttu süttisid valgustid liiga hilja ja kustusid liiga vara.
 
Kaunase puiestee 19 majas elav lasteaiaõpetaja Helje Meier sõnas, et jälgis nädala jooksul, millal tänavavalgustid süttisid ja kustusid. Tema sõnutsi olid lambid pimeda saabudes endiselt kinni ja hommikul enne päikesetõusu olid tänavad samuti pimedad. „Tänan õnne, et ei ole pidanud varahommikul kottpimedas bussipeatusesse minema,“ rääkis Meier. Probleemse piirkonnana tõi ta välja tänavalõigu Kaunase puiestee majade 16-20 vahel. 
 
Meieri sõnul kartis ta valgustamata kõnniteel komistada ja kukkuda. Veel muretses Meier selle pärast, et mõni piirkonnas liiklev laps võib pimedale sõiduteele joosta.
 
Politsei- ja piirivalveameti lõuna prefektuuri Tartu politseijaoskonna vanemkorrakaitseametnik Ove Saar rääkis, et tema arvates peaksid praegusel ajal tänavavalgustid põlema enne, kui väljas on täiesti pime. Jalakäija peamiseks ohuks on tema sõnul just sõiduk, mille juht jalakäijat ei märka.
 
Meier esitas möödunud nädalal linnavalitsusele kaebekirja, ent toona tema mure lahendust ei leidnud. Nüüdseks on Tartu tänavavalgustuse hooldusettevõtte Leonhard Weiss Energy AS tänavavalgustuse korraldaja Aivar Jõgiaas välja selgitanud, et probleemse piirkonna lambid on juhitavad Kaunase kilbist, milles tekkis rike. Tema sõnul oli valgustite kontrollersüsteem ligemale kümneaastane ja seega vananenud. Jõgiaas ütles, et praegu viis hooldusfirma valgustid ajutiselt üle fotoandurjuhtimisele.
 
Jõgiaas lausus, et Tartu linn üheskoos hooldusettevõttega üritab valgusteid töös hoida nii kaua kui võimalik ja nende vananemine on paratamatus. „Linnapildis näeme, et teiste autode kõrval sõidavad ringi ka uunikumid,“ tõi Jõgiaas näite illustreerimaks, et teinekord töötavad ka vanad tänavavalgustid probleemideta. Jõgiaas ütles, et hinnanguliselt läheb tänavavalgustite kontrollersüsteemi väljavahetamine maksma 650 kuni 800 eurot.
 
Linnamajanduse osakonna teedeteenistuse teehoolduse spetsialist Marko Metsma ei osanud olukorda kommenteerida ega teadnud, millal otsustab linnavalitsus kontrollersüsteemi välja vahetada.
 

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Simon Suviste

Lisa kommentaar