Probleem on Štšenovi sõnul praegugi alles, kuna maja ümber vedelevad klaasikillud, ja piire, mis oli varem alumise korruse akende ees, on lõhutud. Štšenov lisas, et iga nädal tekib maja küljele uus redel, mille abil püüavad võõrad ülemistest akendest sisse ronida.

Sa oled siin

Varisemisohtlik hoone morjendab naabermaja elanikke

  • Narva maantee 82. Allikas: www.googlemaps.com
    Narva maantee 82. Allikas: www.googlemaps.com

Tartus Narva maanteel asuv varisemisohtlik maja tekitab naabrites muret ja pahameelt. Kuna omanik ei ole majale juurdepääsu piiranud, võib see olla ohtlik.  

Narva maantee 82 naabermaja elanik Gleb Štšenov esitas tänavu juulis Tartu linna koduleheküljel küsimuse, et teada saada, kes vastutab varisemisohtliku Narva maantee 82 maja ja selle ümbruse eest. Linnavalitsuse ehitusjärelevalve vanemspetsialist Kenno Kaldoja vastas Štšenovile ligi kuu aega hiljem, augustis. Vastuses seisis linnavalitsus nõue Narva mnt 82 omanikule, sulgeda viivitamatult ligipääs ehitisse ning eemaldada hoone küljest varisemisohtlikud osad, näiteks katkised aknad. Praegu on majale aga vaba juurdepääs. 

Probleem on Štšenovi sõnul praegugi alles, kuna maja ümber vedelevad klaasikillud, ja piire, mis oli varem alumise korruse akende ees, on lõhutud. Štšenov lisas, et iga nädal tekib maja küljele uus redel, mille abil püüavad võõrad ülemistest akendest sisse ronida. Muret tekitab ka see, et majadel on ühine hoov, kuhu pargitakse autosid, kuid kunagi ei või teada, kes aeda sisse astub. „Igaüks võib akna külge mõne kruvi keerata, aga see ei ole lõplik lahendus ja nii asi turvaliseks ei muutu,“ ütles Štšenov.  

Sarik lisas, et andmete järgi pole tegemist peremehetu varaga, mistõttu ei saa hoonet ka linna omandiks teha. Sel põhjusel on kinnistuomaniku enda asi, kui kaua ja millises korras maja seisab. 

Ehitusjärelevalve vanemspetsialisti Kaldoja sõnul ei ole Narva maantee 82 omanik praeguseks hetkeks ettekirjutisele vastanud. Kui vastust ei tule, läheb juhtum edasi kohtutäiturile, kes määrab seaduse kohaselt vajaliku sunniraha. Millal see juhtub, Kaldoja kommenteerida ei oska.  

Arhitektuuri ja ehituse osakonna juhataja asetäitja Signe Sarik tõi välja, et linnavalitsuse ülesanne on jälgida, et esmane ohutus oleks tagatud kolmandatele isikutele, keda võib maja ohustada. Esmatähtis on, et alumised aknad ja uksed oleksid lukus. Lisaks on kodanikel ohtlikes olukordades õigus kutsuda politsei. „Kui elukunstnikud aga redeliga teisele korrusele püüavad ronida, ei saa meie vastutust võtta,“ ütles Sarik. Sarik lisas, et andmete järgi pole tegemist peremehetu varaga, mistõttu ei saa hoonet ka linna omandiks teha. Sel põhjusel on kinnistuomaniku enda asi, kui kaua ja millises korras maja seisab. 

5. septembril algatas kohtutäitur Sirje Tael oksjoni Narva maantee 82 kinnistu müümiseks. Maja on müügil koos kolme teise hoonega ning kogu krundi suuruseks on 5974 m². Kohtutäituri sõnul eraldiseisvalt maju müüa ei saa, kuna vastasel juhul jäävad krundist alles vaid halvemad osad. Kogu krundi ostjal peab olema selge arendusnägemus ja motivatsioon tegutsemiseks. Maja eest vastutav firma kuulub praeguseks ettevõtete likvideerijale Raul Pintile.  

 

 

Märksõnad: 
Uudised

Lisa kommentaar