Võrreldes eelmise aastaga on erinev see, et sel aastal hääled reaalajas hääletuskeskkonnas ei kajastu ja tulemus teatatakse pärast hääletuse lõppu.

Sa oled siin

Veel selle nädala lõpuni saavad tartlased osaleda kaasavas eelarves

  • Ühe kaasava eelarve idee kavand

Juba teist aastat Tartus toimuv kaasava eelarve projekt ootab tartlasi selle nädala lõpuni andma oma hääli ühe kuni kolme esitatud idee poolt.
 
Linnavalitsuse avalike suhete osakonna juhataja Lilian Lukka ütles, et eelmine aasta tahtsid inimesed hääletusel rohkem kui ühe hääle anda, enda arvamust avaldada ja mitme lemmiku poolt hääletada. Sel aastal saabki iga tartlane anda 3 häält. Kolme esimese hääletuspäeva jooksul on 832 tartlast kaasava eelarve hääletusel andnud juba 1598 häält.
 
Hääletamise tulemusel tekib ideede pingerida ning ellu viiakse vähemalt kaks enim hääli saanud ideed. Võrreldes eelmise aastaga on erinev ka see, et sel aastal hääled reaalajas hääletuskeskkonnas ei kajastu ja tulemus teatatakse pärast hääletuse lõppu. Üks läbi kaasava eelarve teostamisele kuuluv idee peab olema investeering, teine võib olla nii investeering kui ka üritus.
 
Hääletada on võimalik nii e-hääletuskeskkonnas Volis kui ka Linnavalitsuse infokeskuses Raekoja esimesel korrusel. Igal hääletajal on võimalik valida 25 kaaslinlase esitatud idee vahel ja anda kuni 3 häält. Esmaspäeval alanud hääletus lõpeb pühapäeval, 12. oktoobril kell 18.
 
Kaasava eelarve eesmärgiks on parandada kogukondadevahelist koostööd, tutvustada linlastele eelarve koostamise põhimõtteid ning viia 2015. aastal ellu vähemalt kaks ideed maksumusega 140 000 eurot. Rohkem infot leiab http://www.tartu.ee/kaasaveelarve.

Märksõnad: 
Poliitika
Topic: 
Olemuslood
Toimetaja: 
Maarja Pärnpuu

Kommentaarid

ei saa aru

" Kolme esimese hääletuspäeva jooksul on 832 tartlast Tartu kaasava eelarve hääletusel 1598 häält."

???

Üks läbi kaasava eelarve realiseerimisele kuuluv idee peab olema investeering.

Misasja? Üks idee, mille poolt peab hääletama, peab olema investeering? Või linn peab ise ühe investeeringu välja käima?

Kas me saame kaasavas eelarves ise osaleda või ikka hääletusel? Segane pealkiri ja sellele lisaks veel väga segane juhtlõik.

Sõnakordused võiks ka ikka enne avaldamist üle vaadata!

Lisa kommentaar