Tarbijakaitseameti avalike suhete osakonna juhataja Hanna Turetski-Toomik ütles, et Pahupidi kohviku lõunapakkumistega tundub olevat tõesti vastuolu, kuid kuna kohvik pole konkreetselt määratlenud, mis kellani lõunapakkumine kehtib, siis ei saa tarbijakaitseamet midagi ette võtta.
 

Sa oled siin

Vegankohvik jätab kliendid tühja kõhuga

Tartu vanalinnas Gildi tänaval asuva vegankohvi Pahupidi kliendid jäävad pidevalt tühja kõhuga, sest välja reklaamitud lõunapakkumised saavad sageli otsa juba enne kella kahte ja kohvik pole suutnud probleemi siiani lahendada.
 
Vegankohvik Pahupidi pakub kahe kuni nelja eurost lõunat alates kella 11-st, kuid kuna toitu ei tehta piisavas koguses, siis saab tihti lõunapakkumine kiirelt otsa. Tallinna Tehnikaülikooli tudeng Imre Põld on Tartus olles üritanud korduvalt Pahupidisse lõunatama minna, kuid on sellest nüüdseks loobunud, sest lõunasöök on tihti juba kella 13-ks otsas olnud.

„Ükskõik, mis toitu me teeme, siis teeme iga päev sama koguse ja mõnel päeval sellest tõesti ei piisa,” ütles Astel.

Põllu sõnul on ta kella ühe ja kahe vahel kohvikusse jõudes toidust vähemalt neljal korral ilma jäänud. „Tühja kõhuga teeb selline asi täitsa kurvaks ja ega ei kutsu siis väga tagasi ka sinna, sest nälg ajab omakorda kurjaks,” lisas Põld.
 
Kohviku juhataja Agne Astel ütles, et kuna nad on alustav ettevõtte ja avasid kohviku märtsis, siis nad alles katsetavad, mis klientidele meeldib ja kui suures koguses peaks lõunasööki tegema. „Ükskõik, mis toitu me teeme, siis teeme iga päev sama koguse ja mõnel päeval sellest tõesti ei piisa,” ütles Astel.  „Me ka iga päevaga õpime aina rohkem, et mis klientidele meeldib,” lisas ta.
 
Astel nentis, et ka sel kolmapäeval sai lõunapakkumine juba enne kella kahte otsa. „Me tegelikult püüame ikka arvestada, et süüa jätkuks kella poole kolmeni, sest selle ajani on kliente,” lisas Astel. Ta rääkis, et nad valmistavad lõunaks järjest rohkem portsjoneid ja viimasel ajal juhtub harva, et toitu ei jätku.
 
Tarbijakaitseameti avalike suhete osakonna juhataja Hanna Turetski-Toomik ütles, et Pahupidi kohviku lõunapakkumistega tundub olevat tõesti vastuolu, kuid kuna kohvik pole konkreetselt määratlenud, mis kellani lõunapakkumine kehtib, siis ei saa tarbijakaitseamet midagi ette võtta.
 
Sarnase murega seisis silmitsi selle aasta märtsi alguses ka teine Tartu söögikoht – Cafe Truffe. Nende klient Taimi Orav hindas kohvikut Facebookis viiest tärnist ühega ja lisas selgituseks, et lõunapakkumine oli juba kell üks päeval otsas. Orav ütles, et kohvik võiks rohkem süüa teha võisiis üldse lõunapakkumist mitte välja reklaamida.
 
Cafe Truffe ́i juhataja Alena Oja ütles, et viimasel ajal ei ole neil toidu kogustega probleeme esinenud, mis tähendab, et lõunapakkumisi ei jää üle ega ka puudu. Oja nentis siiski, et raske onarvestada, kui palju süüa teha, sest kui valmistatut ära ei osteta, siis läheb see prügikasti.
 

Märksõnad: 
Uudised

Lisa kommentaar