Venekeelne kamp terroriseerib Tartus inimesi

• Pirogovi plats Tartu kesklinnas. Allikas: commons.wikimedia.org

Eelmisel reedel enne keskööd toimus Tartus Pirogovi platsil rüselus, milles põrkusid grupp eesti keelt ja grupp vene keelt kõnelevaid pargis aega veetnud isikuid.

Risto Kukk jõi Pirogovi platsil kella 23 paiku koos nelja sõbraga õlut, kui viis kuni kuus vene keelt kõnelevat isikut nende käest juua küsima tuli. Tema sõnul andsid nad venekeelsele kambale oma joogid, kuid jooke tagasi küsides kuulsid nad vastuseks ainult sõimu.

Käiku läksid noad

Kukk lisas, et vene keelt kõnelevad isikud võtsid välja noad ning ähvardasid teda nendega. Vaidluse ägenedes läks Kukk grupist eemale ning helistas politseisse. Tema sõnul jooksis osa vene keelt kõnelevatest isikutest Toomemäest üles ning teised varjusid politsei eest eestlaste taha.

Kuke sõnul üritas ta politseile tülinorijad kätte näidata ning rääkis ka nugadest, kuid politseinikud ei kuulanud tema väiteid.

„Politseil oli täiesti suva sellest,“ ütles Kukk.

Ta lisas, et politseinikud lahkusid mõne aja möödudes ning minema jooksnud tülinorijad tulid tagasi.

Kallaletungid jätkusid

Kuke sõnul kogunes neid suurem grupp ning hiljem tungisid nad kallale nooremale mehele, kes ka Pirogovi platsil viibis. Noormees löödi Kuke kirjelduse kohaselt pikali ning teda peksti jalgadega, keegi vahele sekkuda ei julgenud, kuna peksjaid oli liiga palju.

„Ma olen kindel, et edaspidi see sama asi jätkub,“ rääkis Kukk.

Kukk lisas, et Pirogovi platsilt liikus üle 25 vene keelt kõneleva isiku Raekoja platsile. Kuke sõprade sõnul olid vene keelt kõnelevad isikud möödujatelt küsinud küsimusi politsei kutsunud isiku kohta, millest Kukk järeldas, et nad otsisid taga teda.

Rünnakuid esineb ka mujal

Kaspar Vatseli sõnul toimus sarnane juhtum kuu aega varem ka Genialistide Klubis, kui vene keelt kõnelevad isikud sisenesid klubiruumidesse ning ründasid tema sõpra. Vatsel rääkis, et ta sõber sai rünnakus vigastada ning ta viidi kiirabiga haiglasse.

Sündmuspaigale kutsutud politsei tema sõnul kedagi ei vahistanud, kuna ründajad olid klubist lahkunud. Politseilt juhtunu kohta kommentaari saada ei õnnestunud.

Greta Külvet