Sa oled siin

Venemaa võib inflatsiooni pidurdamiseks hakata hindu külmutama

  • Venemaa plaanib hindade külmutamist. Allikas: freeimages.com

Venemaa võib peagi külmutada eluliselt vajalike toodete hinnad, kui inflatsiooni kasv jätkub senises tempos.
 
Rubla nõrgenemine, Venemaale kehtestatud sanktsioonid ja Venemaa roll Ukraina kriisis ning toidukaupade impordikeeld paljudele lääneriikidele on surunud tarbijahindade aastase inflatsiooni 8 protsendini, kirjutas Reuters.
 
Venemaa kaubandusminister Denis Manturov ütles väljaandele Rossiiskaya Gazeta, et neil on palju administratiivseid mõjutusvahendeid. “Näiteks sätestab kaubandusseadus, et valitsusel on õigus külmutada hinnad 90 päevaks spetsiaalsetele elulistele toodetele,” lausus ta.
 
“Kui andmekontroll näitab hindade dramaatilist muutust (näiteks kui kasv jõuab 30 protsendini) 40-l valitud tootel, siis võib see olla märge vajadusest hindu stabiliseerida,” märkis Manutorov. Seejuures ta ei nimetanud neid tooteid eluliselt vajalikeks, samuti ei öelnud ta millisest või millistest sektoritest need on.
 
Vastavalt Federal Statistics Service`i andmetele kasvas näiteks või hind viimasel kuul 22,5 protsenti, sellele järgnes piimatoodete hinna suurenemine (17,7 protsenti).
 
 
 
 

Märksõnad: 
Välisuudised
Toimetaja: 
Merilin Sarapuu

Kommentaarid

Mul tekkis küsimus: mis tooted on spetsiaalsed elulised tooted? On siin nüüd mõeldud eluks hädatarvilikke asju või hoopis midagi peenemat? Eluline ei tähenda ju eluks vajalikku...

Lisa kommentaar