Sa oled siin

Video: Tartus rattaga liiklemine jääb ohtlikuks

Kevadel Tallinna Tehnikaülikoolis kaardistatud Tartu jalgratturitele ohtlikke piirkondi linn sel aastal ohutumaks teha veel ei kavatse.
 
Tartu jalg- ja jalgrattateede peaspetsialisti Mihkel Vijari sõnul võtab linnamajanduse osakond bakalaureusetöö autori Tuuli Hausi ettepanekuid jalgrattaliikluse parandamiseks tulevikus arvesse, ent sel aastal ühtegi muudatust ohtlikes piirkondades ei tehta.
 
Sageli jalgrattaga liiklevate Kaspar Kala ja Mihkel Mait Veske sõnul on aga Tartus ohtlikke piirkondi, mida saaks ohutumaks muuta väga palju. Veske hinnangul võiks ohutumaks teha Hausi töös nimetatud Jakobi mäe viie tänava ristumiskoha, kus Veske hinnangul juhtub palju õnnetusi autojuhtide hoolimatuse tõttu.
 
Veske sõnul keeravad sageli ristmikult tulevad autod Jakobi mäelt tulevatele ratturitele ette. “Autojuhid lihtsalt arvavad, et nad jõuavad enne ratturit pöörde ära teha, aga ei jõua,“ütles Veske. Veske sõnul olukord paraneks, kui antud ristmikule lisada liiklejate tähelepanu mäe poole suunavaid liiklusmärke.
 
Mihkel Vijari sõnul võiks Jakobi mäe viie tänava ristmikule lisada märke küll, ent tema sõnul peab enne uute märkide lisamist olema kindel, et need olukorda parandavad. “Niisama plaane teha pole otstarbekas,” nentis Vijar.
 
Lisaks Jakobi mäele nimetab Veske ratturitele ebameeldiva kohana Jaama tänava kahesuunalist jalgrattarada, kus ratturitele suunatud teekattemärgistus on ära kulunud. Vijari sõnul pole linn Jaama tänava jalgrattatee märgistust taastanud, kuna kahesuunaline rattaliiklus ühel pool teed pole tema sõnul ohutu. 
 
Tartu linnamajanduse osakonna juhataja Toomas Põllu sõnul linn seda teemat veel tõsiselt arutanud ei ole. “Neist kohtadest oli juttu küll, aga ma ei tea, et oleks pikemalt arutatud,” ütles Põld.
 
Maanteeameti vigastuste või surmaga lõppenud õnnetuste eelmise aasta statistika järgi on liiklusõnnetuste tase Tartus väga kõrge. Maanteeameti andmetel juhtus eelmisel aastal Tartus ratturitega 70 õnnetust, rahvaarvult üle nelja korra suuremas Tallinnas juhtus samalaadi õnnetusi 99.
 
http://www.mnt.ee/index.php?id=12998

Toimetaja: 
Annika Kuusik

Lisa kommentaar