Üliõpilane Joonas

Vox populi: mida arvavad kooseluseadusest tartlased?

• Foto: Piia Õunpuu

Täna võeti Riigikogus vastu kooseluseadus. Käisime tänaval ja küsisime inimeste arvamusi.

Mida Te kooseluseadusest arvate?

Keskealine naisterahvas: „Ma ei ole vastane, aga ma arvan, et tehakse mõttetut lärmi selle asja ümber.“

Pensionär turult: „See on nii segane sõnastus, et sellest ei saa siga ka aru. Keegi ei räägi lahti selle seaduse mõtet.“

Keskealine naine Kaubamajast: „Peaks pooldama sellepärast lihtsalt, et tuleb lasta teistel ka elada, ega me midagi keelata ei saa.“

Üliõpilane Joonas: „Iga inimene siin Eestis peab saama võrdsed õigused. Kui homoseksuaalid seda vajad, siis miks mitte.“

Anonüümseks jääda soovinud tudeng: „Pooldan, sest see on täiesti ükskõik mulle, mis soost inimesed koos elavad. Kui kaks inimest tahavad olla koos, siis olgu koos. Mul pole autoriteeti, et öelda teistele, kuidas peaks olema.“

Proua turult: „Mina ei poolda mingit hooramist. Perekond kui institutsioon on meil mees, naine ja  laps. Aga keda sünnitavad need mees mees ja naine naine. Mille jaoks veel seda!? Milleks nende magamist ametlikuks teha?“

Mida Teie arust kooseluseadus endaga kaasa toob?

Keskealine naisterahvas: „Kui rahvahääletus teha, siis tõenäoliselt see läbi ei lähe. Nüüd surutakse see jõuga läbi, kuigi tulevikus on seda nagunii vaja.“

Keskealine naine Kaubamajast: „Igat pidi on palju rahulolematuid inimesi.“

Pensionär: „Mina mõtlen, et võetakse vastu, sest Euroopa ütleb, et peab olema. Nii nagu Brüssel ütleb, nii tehakse.“

Üliõpilane Joonas: „Elu muutub ainult neil, keda see puudutab. Neid, keda see ei puuduta üldse, neid see ei mõjuta.“

Anonüümne tundeng: „Kui seda täna ei oleks vastu võetud, siis 10 või 15 aasta pärast ikka. Tänane on hea näide sellest, et Eesti on arenenud ühiskond.“

Eesti
Topic:
Olemuslood
Maarja Pärnpuu

Kommentaarid

Miks on nii, et on nimega inimesed ja keskealised inimesed?

Ja kes on need küsijad, kellest räägitakse mitmuses? Artiklil on ju vaid üks autor.

On siis vaja VEEL inimesi torkida? Äkki aitab juba sellest teemast? On ju teada, ammugi, mida sellest arvatakse ja kuidas arvamused lahku lähevad. Kaua seda vana sitta soojendatakse? Ikka veel on vaja? Kõik ei ole veel lõplikult omavahel tülli läinud? Võiks ikka mõelda ka, kas igast asjast on vaja lõputult jaurata ja kõige kohta küsida, ei jõua enam seda teemat vastu võtta, süda läheb pahaks.

Rahva häält on tore lugeda.

Üks oli anonüümseks jääda soovinud isik, teised aga olidki lihtsalt "pensionär turul" ja "proua turul"? Miks nimesid ei ole!?
Mina küll sellisele reporterile vastust anda ei tahaks, kui hiljem loen, et mulle on ise suvaliselt mingisugused tiitlid külge pandud...

Kes on need inimesed piltidel?

Proua võiks oma abielu siis ka lahutada, kui ta enam lapsi pole võimeline sünnitama, eks.

Aga kes see vunts on? Üliõpilane Joonas? Pensionär turult ei saa ka olla - pole ei turgu ega turukotti näha