Klubi Tempo öine müra häirib läheduses elavaid inimesi

Tartu ööklubi Tempo liigse müra kohta on esitatud kaebusi 2016. aastast, kui klubi avati, ning seetõttu tegi Tartu linnavalitsus sel sügisel klubi vedajatele ettekirjutuse lahtioleku kellaaegade piiramiseks.

Tartu linnavalitsuse ettevõtluse osakonna kaubandusjärelevalve peaspetsialisti Merle Pau sõnul on viimase kolme aasta jooksul tulnud Ülikooli tänava elanikelt linnavalitsusele kaebusi Küütri tänaval asuvast klubist Tempo kostuva müra kohta. Kuigi Tempo juhtidele anti kaebustest teada ning klubi juhatajad lubasid müra vähendada, ei ole Pau sõnul olnud meetmed müra piiramiseks piisavad. Pau ütles, et klubist kostuva müra kohta laekub siiamaani kaebusi.

Sel sügisel tegi Tartu linnavalitsus klubile korrakaitseseadusest lähtudes ettekirjutuse, et piirata klubi lahtiolekut nädala sees kella kümneni õhtul ja nädalavahetusel südaööni. Varem oli klubi avatud reedeti ja laupäeviti kella üheteistkümnest õhtul poole viieni hommikul.

Klubi Tempo asutaja Maido Möls ütles, et klubi viimane pidu toimub aastavahetusel ning selle aastaga lõpeb Tempo tegevus Küütri tänava ruumides. Möls ei nõustunud selgitama, miks ei ole olnud meetmed müra vähendamiseks piisavad. Möls ütles, et on üritanud leida kompromissi nii Tartu linnavalitsuse, kaebuse esitajate kui ka Küütri tänav 1 maja omanikuga.

Sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna nõunik Ramon Nahkur kinnitab sama: kui lokaal asub elamute lähedal, tuleb leida kompromiss elanike ja ettevõtjate vahel. Nahkur lisas, et Lääne-Euroopas on mitmes paigas rajatud öölokaalid elamupiirkonnast eemale.

Tartu linnavalitsuse ettevõtluse osakonna kaubandusjärelevalve peaspetsialist Pau sõnas, et kui klubis ei saa heli tugevust vähendada, tuleb muuta ruumi seinad helikindlaks. Pau ütles, et kuigi müra normaaltase on seadusega sätestatud, lähtub linnavalitsus korrakaitse seadusest, mille järgi ei tohi müra elanikke häirida. Pau põhjendas, et isegi kui müra on vähem kui piirnorm ette näeb, on oluline see, et müra ei häiriks inimeste elukvaliteeti.

Pau sõnul on jooksvalt olnud probleeme ka teiste Tartu öölokaalidega, näiteks Rüütli tänaval, kuid need on aja jooksul lahenenud. Pau lisas, et kui asi on nii tõsine, et inimesed ei saa rahulikult elada, peab kasutusele võtma karmimad meetmed ning lahtioleku kellaaega piirama.

Pau sõnul seisneb probleemi põhjus selles, et Küütri 1 maja ruumid ei sobi selliseks tegevuseks ja kogu see tänav on kehv piirkond ööklubi pidamiseks. Pau lisas, et klubi asutamiseks ei pea linnavalitsuselt luba küsima. Ettevõtja võib pöörduda linnavalitsuse poole, et anda teada enda plaanidest, ning siis teavitatakse teda, mis probleemid võivad valitud piirkonnas ilmneda.

Eesti
Lisete Reineberg