Avaleht Sisukaart Liigu põhisisu juurde

Andestust, mis maksab üks kogemus?

Anu-Liis Aunroos | Foto: Margus Mänd

Anu-Liis Aunroos. Foto: Margus Mänd
Anu-Liis Aunroos. Foto: Margus Mänd

On tavaline novembrikuu hommik – pime ja sombune. Ootan Laulupeo peatuses bussi. Bussi, mis viiks mind tavapärasel päeval vastu tavatule sündmusele. Nagu kellavärk keerab tootmistööliste transport täpselt 6.49 bussitaskusse, avab uksed ning sõidutab mind oma mugavustsoonist välja, vastu päevale täis teistsugust tööd ja uusi oskusi.

Töötan puidusektori tootmisettevõtte kontorimugavustes ning igapäevaselt tehaseterritooriumile ei satu, rääkimata puidutöö tegemisest. Aga selle päeva veetsin seal – valmistoodangu ja värviliini tsehhis – algusest lõpuni, tehes kõike seda, mis ühe tootmistöötaja tööpäeva sisustab. Miks? Sest liiga tihti kipume end arvavat teadvat asjadest, millega meil reaalne kokkupuude puudub. Võin ju mõelda, et tootmises kõigile kangesti meeldib see ettevõtte siseleht, mida iga paari kuu tagant välja annan ning et kõik sõnumid, mida edastame, jõuavad probleemideta kohale. Aga kas ikka meeldib ja kas ikka jõuavad? Sellele ja paljudele teistele ettevõtte sisekommunikatsiooni tootmistahku puudutavatele küsimustele vastuseid otsisingi. Ja mis seal salata, leidsin üht-teist: nii kinnitust kui uusi avastusi. Ühesõnaga õppisin mõndagi sõnumiseadmise ja edastamise vaatest ning sain boonusena käppa ka terrassimooduli koostamise võtted.

Eks igaühele jäägi päeva lõpuks ikkagi omad liistud, kuid miski ei takista meid aeg-ajalt oma mugavustsoonist välja astumast ning uutele kogemustele ning laiendatud silmaringile teed rajamast. Seega väidan julge veendumusega, et korralikule kogemusele ei passi külge ükski hinnalipik – see on hindamatu väärtusega. Aga kuna kõike ise omal nahal läbi elada ei jõua, siis tasub olla kaval ning aeg-ajalt enda rikastamiseks kellegi teise kogemuspagasist laenu võtta. Seekordsest Peegli numbrist leiategi taas kamaluga hindamatut elutarkust, häid mõtteid ja väärt soovitusi, mida enda kasuks tööle panna. Räägime sportimisest ja ajaplaneerimisest, stressiga toime tulekust, nutimaailmaga kaasnevatest uutest normaalsustest, Euroopa noorte tulevikuvisioonidest, põnevast elukutsevalikust ja tumeveebist.

Toredat lugemist ja mõnusat kogemist!