Spordisaalide nappus pärsib uute trennide loomist

Tartu linnas olevates spordihoonetes ei ole kõigile soovijatele piisavalt vabu saale. Uued tulijad võivad võrdetest tingimustest vaid und näha, sest saaliajad saavad eelisjärjekorras vanad rentnikud.

Erkmaa korvpallikooli ühe asutaja Helbe Erkmaa sõnul ei ole Tartus viimase kahe kümnendi jooksul ehitatud eelkõige sportmängudele mõeldud saale ning trenne oli kahe teise spordialaga samas saalis raske läbi viia. Nimelt lasti tema sõnul muusikat mõlemalt poolt saali ja treeneril oli keeruline muusikast üle karjuda ning hääle pärast tuli võtta haigusleht.

Pakutavad saaliajad olid Erkmaa sõnul poolteist tundi pikad ning erineva vanusegrupi trenne ei saanud järjest läbi viia. Tema sõnul olid piiratud aeg ning halvasti planeeritud saaliajad üks põhjustest, miks korvpallikool otsustas õppe- ja treeningtegevuse 2020. aasta suvel lõpetada. 

Duo võrkpalliklubi treener Hendrik Rikand ütles, et saaliaegu võiks jagada konkreetsemalt. Ta lisas, et Tartu Ülikooli spordihoone on pallimängudele loonud juba ideaalilähedased tingimused. 

Erkmaa nõustus, et tingimused on seal väga head, aga hoone on ülikooli, mitte linna oma. “Mu oma linna spordiklubi ei saa linna spordibaasides normaalselt treenida, sa pead otsima ülikooli spordihoonest võimalusi,” rääkis ta.

Rocki korvpalliklubi juhatuse esimees ja endine korvpallur Tanel Tein rääkis, et neil võib tekkida saaliaegadega probleem järgmisest aastast. Praegu koondatakse 4.–6. klasside õpilased kahte kooli kokku, aga Teini sõnul sinna igavesti jääda ei saa. “Pigem pannakse ehku peale asju [saale] kinni, mis on ka arusaadav, aga ka probleem,” lisas ta.

Tein tõi välja mõned lahendused. Üheks neist oleks renditasu tõstmine – need klubid, kellel on võimalus maksta, saavad trenniajad. See aga pärsiks jällegi Teini sõnul treenerite tasusid. Teise võimalusena tutvustas ta ideed luua pop-up-saalid koolide kõrvale. Ta leidis, et see oleks huvitav ning ka äriliselt mõistlik. Tegu on aga alles ideega ja täpsemalt ta sellel teemal ei peatunud. Kolmas võimalus on Teini sõnul see, et koolid võiksid oma spordisaale välja rentida, kui koolitegevust sel ajal ei toimu.

Tartu Sport, mis on linna poolt hallatav asutus, omab viit spordihoonet. A. Le Coq Sport spordimajas treenib lõviosa ajast võimlemisrühm. Sportmängudele on mõeldud vaid keskmine saal, kus peavad aegu jagama nii DUO võrkpalliklubi kui ka muud spordialad. Turu tänava spordihoones on 99 broneeritud ajast 55 Tartu Spordiselts Kalevi käes. 

Tartu Spordi juhataja Eve Lill tõdes, et nõudlus saaliaegade järele on kõvasti suurem kui pakkumine. Kõige suurem konkurents on alates kella kolmest kuni üheksani. Ta sõnas, et aegu pakutakse neile, kes ka eelneval hooajal aegu kasutasid, et tagada järjepidevus. 

Kommentaarid