Kolmapäeval, 13.10 kinnitas Küüni tänaval viisteist möödakäijat, et ei ole oma valimisotsust telkides seivate poliitikute mesikeelsetest lubadustest ega nende jagatud meenetest, näiteks tampoonidest ja pähklipakikestest, mõjutada lasknud.
Arengutreener Grete Laast sõnas, et võtab poliitikute pakutud reklaamlehed küll vastu, ent ei loe neid läbi ja viskab flaierid kodus prügikasti.
Tartu Ülikooli geograafiaosakonna töötaja Kristi Post valimistelkides ei peatu, ka ligi astuvate poliitikutega ei hakka ta vestlema.
Vanemuise teatri näitleja Maarja Johanna Mägi kinnitas samuti, et jääb hoolimata tänaval seisvatest innukatest poliitikutest oma valikule kindlaks.
Tänavaküsitlusest selgus, et poliitikute poolt jagatud meened võivad häälte toomise asemel hoopis vastupidiselt mõjuda. Üliõpilane Maia Selis rääkis, kuidas suveniir muutis ühe erakonna tema jaoks eemaletõukavamaks: „Meil seisis pool aastat kodus sotsiaaldemokraatide kandidaadi antud meepurk ja see häiris mind nii väga, et tema poolt ma ei hääletagi.“
Poliitikud linnaelanike arvamust ei jaga. Eesti 200 Tartu linnapeakandidaat Kristina Kallas sõnas, et inimesed soovivad enne valimisi poliitikutega palju suhelda ning selleks tuleb olla kättesaadav. Ta rääkis, et vahetu suhtlus võib aidata valijal otsuse langetada. „Kõige suurema toetusega erakond on Ma-ei-ole-veel-otsustanud-erakond,“ lausus Kallas. Tema sõnul tulevad mitmed möödakäijad Eesti 200 valimistelki linna probleemide üle arutlema.
Ka Tartu linnapea, reformierakondlane Urmas Klaas sõnas, et inimesed soovivad poliitikutega vestelda. „See ei ole lihtsalt niisama, et inimesed seisavad siin väljas,“ kinnitas Klaas valimistelkide olulisust. Ta rääkis, et veidi aega tagasi tuli Reformierakonna telgi juurde kaks noormeest, kes ei osanud kahe erakonna vahel valida ning tahtsid teada, mille poolest need üksteisest erinevad.
Klaas lausus, et reformierakondlastega vestlemine on aidanud linnaelanikel otsust langetada. „On juhtunud, et inimene on tulnud meiega rääkima ja lahkudes ütleb, et jaa, te veensite mind, ma valin teid!“
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tartu piirkonna juhi Heljo Pikhofi sõnul on valimistelkide eesmärk inimestega silmast silma vestlemine, et valijate murekohti paremini mõista ning oma valimisprogrammi tutvustada. Pikhof rääkis, et inimesed tulevad hea meelega valimistelkidesse suhtlema ning annavad häid näpunäiteid linna murede lahendamiseks.
Kommentaarid