Tartu Ülikooli bioloogia tudengid peavad loengute vahel jooksma ühest linnaotsast teise

Tartu Ülikooli bioloogia ja elurikkuse eriala esmakursuslased peavad iga päev loengutesse jõudmiseks mööda linna jooksma, sest õppeained toimuvad kokku seitsmes erinevas hoones, mistõttu on nad tihti sunnitud vahele jätma ka lõunapausi.

Sellel aastal bioloogia ja elurikkuse erialal õpinguid alustanud Raili Randmäe rääkis, et kuigi eelmisel talvel avati  Toomemäe serval Juhan Liivi tänaval uus ökoloogia ja maateaduste instituudi õppehoone, peavad tudengid siiski orienteeruma eri kohtades asuvate hoonete vahel.

Randmäe sõnul on tudengitel raske õigeks ajaks loengutesse jõuda, sest kahe aine vahel on pooletunnine paus, kuid vahemaad see-eest kohati lausa üle kolme kilomeetri pikkused.  Ta lisas, et kõige hullemad on just esmaspäevad, sest siis tuleb jõuda Maarjamõisa keemia instituudist Ülejõel asuvasse Delta keskusesse.  

Kahe õppehoone vahemaa on üle nelja kilomeetri ning selle jalgsi läbimiseks kulub Randmäe sõnul umbes 45 minutit. Peale seda tuleb liikuda kahe kilomeetri kaugusel asuvasse Omicumi (Geeni- ja Biotehnoloogia Keskusesse) ning seejärel tagasi Chemicumi. „Lõppude lõpuks me saame kuidagi hakkama, sest peab, aga erilist heameelt see küll kellelegi ei valmista,“ ütles Randmäe.

Ühistranspordi kasutamine on tudengitele Randmäe sõnul keeruline, sest sõidugraafikud ei kattu loengu aegadega ning üldjuhul bussid ka hilinevad. Ta lisas, et need, kes busse kasutavad, lepivad juba eos loengusse hilinemisega. Paljud õppejõud on hakanud selle tõttu ka loengute algusaegu nihutama.

Randmäe tõi välja, et mitmed tudengid hakkasid hiljuti liiklemiseks kasutama isiklikke autosid, kuid sellega kaasnes uus probleem. Nimelt on õpilastele mõeldud parkimisega arvestatud ainult keemia- ja füüsika instituudi õppehoonete juures. Kuigi Deltas on suur maa-alune parkla, siis see on mõeldud ainult õppejõududele.

Kolmandat aastat sama eriala õppiv Jana Tammemets meenutas, et esimesel õppeaastal oli loengusse jõudmine tõesti omamoodi väljakutse.

Tammemets sõnas, et halva korralduse tõttu kaovad tudengitel ära lõunapausid ning vajalik kontrolltöödeks kordamise aeg. „Lõunapausid nägidki esimesel kursusel välja sellised, et sa jooksed tänaval ja samal ajal sööd banaani,“ meenutas Tammemets.

TÜ ökoloogia ja maateaduste instituudi juhiabi Margret Sisask tõdes, et instituut on probleemist teadlik. „Vaatame ja proovime, kas järgmisel aastal annab tunniplaanidega midagi paremini teha, aga üldiselt on see keeruline,“ sõnas Sisask.

Juhiabi selgitas, et õppeained toimuvad erinevates hoonetes, kuna need on kohustuslikud mitmetele erialadele ­– see tähendab, et neid ei ole võimalik tõsta uude Liivi tänaval asuvasse instituuti. Nii toimuvadki ained nendes instituutides, kus õppejõud töötavad.

Kommentaarid