Eesti Raadio uhiuus rakendus pakub avastamis­rõõmu

Marie-Johanna Kippar | Foto: Pexels

Kollaaž. Foto: erakogu

Tõmbasin detsembrikuus alla uhiuue Eesti Raadio rakenduse ning olen sestsaadik avastanud selle äpi võimalusi. On aeg pilk peale visata, milline on Eesti Raadio rakenduse olemus ning kui kasutajasõbralik see siis õigupoolest on.

Eesti Raadio äpis on võimalik kuulata kõigi ERR-i raadiojaamade audiosisu, muusikasaateid ja intervjuusid, seda nii otse-eetris kui ka järelkuulatavana. ERR-i raadioprogrammide sisu on mitmekesine ja äpi teeb mugavamaks veelgi, et saated on süstematiseeritud teemade järgi: päevakajaline, ERR-i taskuhäälingud, silmaring, meelelahutus, kuulatavad telesaated, kultuur, klassikaline, nüüdismuusika ja džäss, pop, rokk ja alternatiiv, lood ja luule, lastele.

ERR-i portaalide esikülgede vastutav toimetaja Mirjam Mäekivi soovitab teemaridu rahulikult sirvida ning saadete pealkirju ja sisututvustusi lugeda, sest sealt võib avastada enda jaoks ohtralt uut, meelelahutuslikku ja harivat kuulamist. “Sirvige äpi ülaservas olevaid täpikesi, mille alt leiab nii raadioprogramme kui ka erinevaid muusikakanaleid. Seal saab ka lihtsalt kanalite vahel liigelda,” soovitab Mäekivi.

Uurisin Mäekivilt, millised on Eesti Raadio rakenduse kõige populaarsemad saated ja selgus, et need langevad laias laastus kokku üldiste raadiolemmikutega. Kuulatavamate saadete esirinnas on „Rahva Oma Kaitse“, sellest aastast ainult veebis kättesaadav „Olukorrast riigis“, „Samost ja Aaspõllu“, „Käbi ei kuku...“, „Reedene intervjuu“ ja „Välistund“.

Minu enda vaieldamatuks lemmikuks on saade “Spordis ainult tüdrukud”. Lisaks sellele on minu kuulamislistis veel “Ööülikool” ja taskuhääling “Piltlikult öeldes”, viimasesse on panustanud ka Tartu Ülikooli ajakirjanduse tudengid. Samuti kuulan järele ka telesaateid, näiteks “Kultuuristuudio. Kirjandusministri juures.” ja “Kultuuristuudio. Arutelu.” Eriti mugav on neid saateid kuulata autoroolis või õues jalutades.

Mina olen Eesti Raadio rakendusega väga rahul. Mulle meeldib, et kõik on ühes kohas ja kergesti leitav. Mäekivi sõnul on ka teiste kuulajate tagasiside olnud positiivne: “Inimesed kiidavad äpi funktsionaalsust ja kasutusmugavust ning kuna äpp koondab kokku kõik ERR-i raadioprogrammid, siis on inimesed avastanud enda jaoks ka selliseid saateid ja muusikaprogramme, mille olemasolust varem ühe raadiojaama külge kinnistununa polnud teadlikud.”

Tänase seisuga on Eesti Raadio rakendust alla laaditud pea 20 000 korda.