Täna õhtul avatakse Tartu kunstimajas 69. aastanäitus. Selle aasta teemaks on multisürrealism. Anette Ama uuris, mida näitus kunstikogukonnale tähendab.
Neljapäeval, 5. detsembril avati Galeriis Pallas tekstiiliosakonna õppurite ühisnäitus “Tekstiil ja koht”. Annabel Viks käis kohapeal uurimas, mida noored kunstnikud näituse avamise päeval tunnevad.
Detsembri algusest näeb Tartu Pallase galeriis arhitektuurinäitust „107 nägemust Siurust“, kus seintele on riputatud arhitektide erinevad nägemused kultuurikeskusest. Anette Ama räägib lähemalt.
Eesti Kirjandusmuuseumis toimus 26. novembril õhtul seto leelo õpituba, millele järgnes rahvamuusikakontsert. Meeleolusid koha pealt vahendas Albert Leppik.
Esmaspäeval, 25.novembril toimus Tallinna kesklinnas asuvas MÖKU baaris Eesti koomikute open mic ehk otsetõlkes avatud mikrofon, mille sarnaseid korraldatakse Eestis kuus üle 20. Mathilda Salum käis uurimas, miks sellised üritused nii kuulajatele kui ka koomikutele olulised on.
Vanemuise, Karlova kui ka Musta Kasti teatri esindajad tõdesid, et külalisetendused mujal Eestis pole tihtipeale tulutoovad, vaid põhiline kasutegur ning rahalisest kasumist olulisemgi on oma loomingu tutvustamine uuele publikule.
Raamatukogud on mures lugejatega, kes tähtaegadest kinni ei pea, üldjuhul piisab meeldetuletusest, kuid on ka olukordi, kus mitmesajaeurose viivise pärast peab raamatukogu võlgniku edasi suunama.
Tänavu oktoobris sai Nobeli kirjandusahinna korealanna Han Kang. Kirjaniku kodumaa raamatupoed on võidu järel teostest tühjaks ostetud, ka Eestis on võimatu soetada Hani raamatuid.
Kooridirigentidest on kultuurimaastikul puudus ning järelkasv väheneb, sest kui 20 aastat tagasi lõpetas Heino Elleri muusikakoolis kooridirigeerimise eriala kuus tudengit, siis sel aastal vaid kolm.
Tartus ei saa kultuurinautijad öösel ühistranspordiga koju, mistõttu tuleb äärelinlastel öist linnamelu nautima tulles arvestada taksoarvega. Linna sõnul pole aga ööbussideks vajadust ega raha.