Avaleht Sisukaart Liigu põhisisu juurde

Nädalasoovitus Tartu politseijuhilt: üks raamat, film ning verivorst ja kama

Kerli Soe | Foto: erakogu

Tartu Politseijuht Andrus Reimaa. Foto: erakogu
Tartu Politseijuht Andrus Reimaa. Foto: erakogu

Nädalasoovituste rubriigis uurime mitmekülgsetelt, huvitavatelt ning mõjukatelt inimestelt nende soovitusi tudengitele. Novembrikuus küsisime soovitusi Tartu politseijuhilt Andrus Reimaalt, millised taskuhäälingud, raamatud, filmid või sarjad teda viimasel ajal enim kõnetanud on.

Andrus Reimaa on alates 2020. aasta suvest Tartu politseijuht. Teenistusega alustas ta 30 aastat tagasi, kui Eestis oli veel nõukogude sõjavägi. Varem on ta töötanud nii Lõuna, Lääne kui ka Ida prefektuuris ning erasektoris.

1. Raamat: A.H. Tammsaare “Tõde ja õigus” (1. osa)

Reimaa sõnul on see raamat, mis toob eestlaseks olemise ja oleku ilmekalt välja, käsitledes peamiselt keerukaid inimsuhted. „On ju eestlane seda tüüpi, et väga kellegi teisega ninapidi koos taha olla ja eelistab ikka „oma asja ajada“,” ütles Reimaa. Tema sõnul arutleb raamat elu mõtte üle ja näitab teravalt, kui erinevad on inimeste arusaamad elust ja õnnest.

2. Film: “Kartmatu”

Film käsitleb lugu sellest, kuidas talupoisist saab hariduse ja harituse toel uskumatu relv inglaste vastu. „Seda Mel Gibsoni filmi võin ikka ja jälle uuesti vaadata,” ütles Reimaa, kelle sõnul näitab film ilmekalt, kui tähtis on panustada oma teadmiste ja oskuste arendamisse. „Meile kui väikerahvale pakub film ka meenutust, mida tähendab vabaduse- ja võimujanu ning kui valus võib olla äraandmine,” lisas ta.

3. Toit: verivorst ja kama

„Kui olin poisike, tehti kodus ikka terve siga toiduks,” selgitas Reimaa valikut, „ja see mõte, et kogu lihakehast 100% kasutatakse ära, on igati õige.” Tema sõnul on verivorst hea ja maitsev rahvustoit. Kama puhul hindab ta selle lihtsust. „Esimese hooga mingit maitset ei tunnegi – nagu hall Eesti argipäev – aga siis hakkab maitseid vaikselt aina viskama,” ütles Reimaa.