Naiste jalgpalli meisriliiga uus hooaeg algab 27.märtsil. Tartut on ainukese tiimina esindamas jalgpalliklubi Tammeka naiskond, kes on seadnud endale eesmärgiks eelmise aasta kohta parandada.
Veebruari lõpust alates on sotsiaalmeedias käimas kampaania "Solidaarne naistepäev", millega kogutakse vähekindlustatud naistele ja tüdrukutele hügieenitarbeid ja rahalisi annetusi. Tänu kampaaniale on sadu naisi saanud rahalist leevendust ning teema on tõstatanud ka Noored Sotsiaaldemokraadid.
Tartu Ülikooli näitus "Minu elu ülikool" võimaldab külastajatel tutvuda ka reaalse tudengieluga. Kajastamist leiavad nii üliõpilaste vanad esemed ja traditsioonid.
Tartu Ülikooli loodusmuuseumi näitusel "Maa.Elu.Lugu" esitletakse teiste elusolendite seas ka roomajaid. Nende põhjaliku ajaloo ja omadustega on võimalik näitusel tutvuda.
Eesti maaülikool laiendab lähima paari aasta jooksul väikeloomakliinikut ning zoomeedikumi. Lisaks rajatakse hoovi linnuaedik, kus vigastatud linnud saavad uuesti lendama õppida.
Tallinna tehnikaülikoolis arendatakse välja autonoomseid transpordiroboteid, mis hakkavad peagi Põhja-Eesti regionaalhaiglas ringi sõitma. Robotid aitavad arstidel kaupa vedada ning vähendavad personali liikumist haigla osakondade vahel.
Kevadel kartis Tartu rahvusvaheline kool, et riigipiiride sulgemiste tõttu paljud välismaalased enam Eestisse ei rända ning lapsi kooli ei too. Läks aga hoopis teistpidi – kooli vastu tunti suurt huvi ning septembris alustas rekordiliselt kooliteed 80 õpilast.
Haridusministeerium on juba aastaid teinud statistikat selle kohta, kui paljud gümnaasiumide lõpetajaid õpivad Eestis edasi. Koolijuhid peavad statistikat aga ekslikuks ja tarbetuks.